De winkelwagen is leeg
De winkelwagen is leeg

Lesrooster Vinologenopleiding 2018-2019

Lesrooster jaar 2018-2019

Let op: in de ochtendlessen ligt het accent op het leren proeven en worden zowel de gebieden als wijnen wereldwijd behandeld. De middaglessen verschillen per module.

Lesrooster 2018-2019

Les data en groep

   

Ochtend

Middag

27 augustus 2018
Groep A en B Les 1

 

Opening Vinologenopleiding
Uitreiking boeken
Nederlandse Wijnbouw
Gezamenlijke lunch
Excursie Wijngaard

LET OP: alleen deze dag
Wijnhoeve de Colonjes, Groesbeek
Groep A: 9.00 uur - 14.00 uur
Groep B: 13.30 uur - 18.30 uur

   
   

Proeftechniek

MODULE 1: Boek 1a

3 september 2018
Groep A Les 2

 

OCHTEND
Robert Handjes
Basissmaken

MIDDAG
Gerhard Horstink
Wijnbouw- ook biologisch Hoofdstuk 1 t/m 5

10 september 2018
Groep B Les 2

 

Udo Göebel
Basissmaken

Gerhard Horstink
Wijnbouw- ook biologisch
Hoofdstuk 1 t/m 5

17 september 2018
Groep A Les 3

 

Robert Handjes
Druivenrassen

Magda van der Rijst
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven
Hoofdstuk 34

24 september 2018
Groep B Les 3

 

Udo Göebel
Druivenrassen

Magda van der Rijst
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven
Hoofdstuk 34

1 oktober 2018
Groep A Les 4

 

Robert Handjes
Oogstjaren

Gerhard Horstink
Vinificatie- ook biologisch
Hoofdstuk 6

8 oktober 2018
Groep B Les 4

 

Udo Göebel
Oogstjaren

Gerhard Horstink
Vinificatie- ook biologisch
Hoofdstuk 6

15 oktober 2018
Groep A Les 5

 

Robert Handjes
Zoete en versterkte wijnen

Joris Snelten
Mousserend wereldwijd

22 oktober 2018
Groep B Les 5

 

Udo Göebel
Zoete en versterkte wijnen

Joris Snelten
Mousserend wereldwijd

MODULE 1: Boek 1b Frankrijk

 

29 oktober 2018
Groep A Les 6

 

Robert Handjes
Klimaatzone’s

Chris Alblas
Elzas/Loire/Jura/Savoie

5 november 2018
Groep B Les 6

 

Udo Göebel
Klimaatzone’s

Chris Alblas
Elzas/Loire/Jura/Savoie

12 november 2018
Groep A Les 7

 

Robert Handjes
Terroir en Commercie

Lars Daniëls
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence

19 november 2018
Groep B Les 7

 

Udo Göebel
Terroir en Commercie

Lars Daniëls
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence

26 november 2018
Groep A Les 8

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (8 wijnen)

Xavier Kat
Bordeaux en Zuid-West

3 december 2018
Groep B Les 8

 

Udo Göebel
Examengericht proeven (8 wijnen)

Xavier Kat
Bordeaux en Zuid-West

7 januari 2019
Groep A Les 9

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (8 wijnen)

Gert Crum
Bourgogne & Beaujolais Hoofdstuk 9

14 januari 2019
Groep B Les 9

 

Udo Göebel
Examengericht proeven (8 wijnen)

Gert Crum
Bourgogne & Beaujolais Hoofdstuk 9

MODULE 2 Overig Europa

 

21 januari 2019
Groep A Les 10

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (12 wijnen)

Fred Nijhuis
Italië deel 1

28 januari 2019
Groep B Les 10

 

Udo Göebel Examengericht proeven (12 wijnen)

Fred Nijhuis
Italië deel 1

4 februari 2019
Groep A Les 11

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (12 wijnen)

Claudia van Dongen
Italië deel 2

11 februari 2019
Groep B Les 11

 

Udo Göebel
Examengericht proeven (12 wijnen)

Claudia van Dongen
Italië deel 2

18 februari 2019
Groep A Les 12

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (12 wijnen)

Olaf Kerstens
Iberisch Schiereiland deel 1 Hoofdstuk 19 & 21

25 februari 2019

 

Module examens

Module 4 Ochtend Module 1-2-3 Middag

4 maart 2019
Groep B Les 12

 

Udo Göebel
Examengericht proeven (12 wijnen)

Olaf Kerstens
Iberisch Schiereiland deel 1 Hoofdstuk 19 & 21

11 maart 2019
Groep A Les 13

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (12 wijnen)

Lars Daniëls
Duitsland

17 maart tm 19 maart 2019

 

PROWEIN

PROWEIN

25 maart 2019
Groep B Les 13

 

Udo Göebel
Examengericht proeven (12 wijnen)

Lars Daniëls
Duitsland

1 april 2019
Groep A Les 14

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (12 wijnen)

Regina Meij
Oostenrijk, Slovenië, Hongarije

8 april 2019

 

WIJNREIS Bourgogne en Champagne

7 april – 12 april 2019

15 april 2019
Groep B les 14

 

Udo Göebel
Examengericht proeven (12 wijnen)

Regina Meij 
Oostenrijk, Slovenië, Hongarije

21 april 2019

 

2e Paasdag VRIJ

 

29 april 2019
Groep A Les 15

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (12 wijnen)

Rudolf Nipius
Iberisch Schiereiland deel 2 Hoofdstuk 19 & 21

6 mei 2019
Groep B Les 15

 

Udo Göebel
Examengericht proeven (12 wijnen)

Rudolf Nipius
Iberisch Schiereiland deel 2 Hoofdstuk 19 & 21

MODULE 3 Nieuwe Wereld Marketing Wijn-Spijs

 

13 mei 2019
Groep A Les 16

 

Robert Handjes
Examengericht proeven ( 12 wijnen )

Frank Donker
Oceanië/ Zuid- en Midden- Amerika

20 mei 2019
Groep B Les 16

 

Udo Göebel
Examengericht proeven ( 12 wijnen )

Frank Donker
Oceanië/ Zuid- en Midden- Amerika

27 mei 2019
Groep A Les 17

 

Robert Handjes
Examengericht proeven (12 wijnen )

Udo Göebel 
Afrika Ibert van der Waal: Noord-Amerika

3 juni 2019
Groep B Les 17

 

Udo Göebel
Examengericht proeven (12 wijnen )

Udo Göebel: Afrika
Ibert van der Waal: Noord-Amerika

10 juni 2019 2e Pinksterdag VRIJ

 

17 juni 2019
Groep A+B Les 18

 

Wijn en Marketing
Marcel Kerkmeester

P. Klosse
Wijn en Gastronomie

24 juni 2019
Groep A+B Les 19

 

DRIE ACTUELE WORKSHOPS voor
BEIDE GROEPEN

Zaal 1 Centraal & Oost Europa: Miranda Beems
Zaal 2 Inkopen en selecteren: Joep Speet
Zaal 3 Actueel onderwerp: Stan Beurskens

1 juli 2019
(optioneel) Groep A+B

 

1 juli 2019 (optioneel) Groep A+B

Stan Beurskens
Wijnbouw en vinificatie in de praktijk

27 augustus 2019

 

Module examens

Module 4 Ochtend
Module 1-2-3 Middag

Examendata: maandag 25 februari 2019 en dinsdag 27 augustus 2019



pdf Lesrooster 2018-2019 (617 KB)

Privacy reglement | Disclaimer | © Wijnacademie