De winkelwagen is leeg
De winkelwagen is leeg

Lesrooster Vinologen 2020-2021

 

Let op: in de ochtendlessen ligt het accent op het leren proeven en worden zowel de gebieden als wijnen wereldwijd behandeld. De middaglessen verschillen per module.

Lesdagen 1 maal per 14 dagen van 10.00 uur – 17.00 uur.

 

Les data en groep

   

Ochtend

Middag

31 augustus 2020 
Groep A en B 
Les 1

 

Opening Vinologenopleiding 
Uitreiking boeken 
Nederlandse Wijnbouw 
Gezamenlijke lunch 
Excursie Wijngaard

LET OP: alleen deze dag 
Wijnhoeve de Colonjes, Groesbeek 
Groep A: 9.00 uur - 14.00 uur 
Groep B: 13.30 uur - 18.30 uur
Adam Dijkstra

   

Proeftechniek

MODULE 1: Boek 1a

7 september 2020 
Groep A 
Les 2

 

OCHTEND 
Robert Handjes 
Basissmaken

MIDDAG 
Gerhard Horstink 
Wijnbouw- ook biologisch
Hoofdstuk 1 t/m 5

14 september 2020
Groep B 
Les 2

 

Udo Göebel 
Basissmaken

Gerhard Horstink 
Wijnbouw- ook biologisch 
Hoofdstuk 1 t/m 5

21 september 2020 
Groep A 
Les 3

 

Robert Handjes 
Druivenrassen

Magda van der Rijst 
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven 
Hoofdstuk 34

28 september 2020 
Groep B 
Les 3

 

Udo Göebel 
Druivenrassen

Magda van der Rijst 
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven 
Hoofdstuk 34

5 oktober 2020 
Groep A 
Les 4

 

Robert Handjes 
Oogstjaren

Gerhard Horstink 
Vinificatie- ook biologisch 
Hoofdstuk 6

12 oktober 2020
Groep B 
Les 4

 

Udo Göebel 
Oogstjaren

Gerhard Horstink 
Vinificatie- ook biologisch 
Hoofdstuk 6

19 oktober 2020 
Groep A 
Les 5

 

Robert Handjes 
Zoete en versterkte wijnen

Joris Snelten 
Mousserend wereldwijd

26 oktober 2020
Groep B 
Les 5

 

Udo Göebel 
Zoete en versterkte wijnen

Joris Snelten 
Mousserend wereldwijd

 

MODULE 1: Boek 1b Frankrijk

     

2 november 2020
Groep A 
Les 6

 

Robert Handjes 
Klimaatzones

Chris Alblas 
Elzas/Loire/Jura/Savoie

9 november 2020
Groep B 
Les 6

 

Udo Göebel 
Klimaatzones

Chris Alblas 
Elzas/Loire/Jura/Savoie

16 november 2020
Groep A 
Les 7

 

Robert Handjes 
Terroir en Commercie

Lars Daniëls 
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence

23 november 2020 
Groep B 
Les 7

 

Udo Göebel 
Terroir en Commercie

Lars Daniëls 
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence

30 november 2020 
Groep A 
Les 8

 

Robert Handjes 
Examengericht proeven 
(10 wijnen)

Xavier Kat 
Bordeaux en Zuid-West

7 december 2020 
Groep B 
Les 8

 

Udo Göebel 
Examengericht proeven 
(10 wijnen)

Xavier Kat 
Bordeaux en Zuid-West

4 januari 2021 
Groep A 
Les 9

 

Udo Göebel 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Gert Crum 
Bourgogne & Beaujolais Hoofdstuk 9

11 januari 2021 
Groep B 
Les 9

 

Robert Handjes
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Gert Crum 
Bourgogne & Beaujolais Hoofdstuk 9

MODULE 2 Overig Europa

     

18 januari 2021
Groep A 
Les 10

 

Robert Handjes 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Fred Nijhuis 
Italië deel 1

25 januari 2021
Groep B 
Les 10

 

Udo Göebel
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Fred Nijhuis 
Italië deel 1

1 februari 2021
Groep A 
Les 11

 

Robert Handjes 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Claudia van Dongen 
Italië deel 2

8 februari 2021
Groep B 
Les 11

 

Udo Göebel 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Claudia van Dongen 
Italië deel 2

9 februari 2021 (dinsdag!)
Groep A 
Les 12

 

Robert Handjes
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Olaf Kerstens 
Iberisch Schiereiland deel 1 Hoofdstuk 19 & 21

15 februari 2021

 

VRIJ

 

22 februari 2021
Groep B
Les 12

 

 

Udo Göebel
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Olaf Kerstens 
Iberisch Schiereiland deel 1 Hoofdstuk 19 & 21

1 maart 2021

 

Module examens

Module 4 Ochtend Module 1-2-3 Middag

8 maart 2021 
Groep A 
Les 13

 

Robert Handjes 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Rudolf Nipius 
Iberisch Schiereiland deel 2 Hoofdstuk 19 & 21

15 maart 2021
Groep B 
Les 13

 

Udo Göebel 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Rudolf Nipius 
Iberisch Schiereiland deel 2 Hoofdstuk 19 & 21

21 maart t/m 23 maart 2021

 

PROWEIN

PROWEIN

29 maart 2021
Groep A
Les 14

 

Robert Handjes 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Regina Meij 
Oostenrijk
Miranda Beems
Centraal Europa

5 april 2021

 

2e Paasdag VRIJ

 

11 april 2021

 

WIJNREIS Bourgogne en Champagne

 

19 april 2021 
Groep B 
les 14

 

Udo Göebel 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Regina Meij 
Oostenrijk
Miranda Beems
Centraal Europa

26 april 2021 
Groep A 
Les 15

 

Robert Handjes 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Lars Daniëls
Duitsland

3 mei 2021 
Groep B 
Les 15

 

Udo Göebel 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Lars Daniëls
Duitsland

MODULE 3 Nieuwe Wereld Marketing Wijn-Spijs

     

10 mei 2021 
Groep A 
Les 16

 

Robert Handjes 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Frank Donker 
Zuid- en Midden- Amerika

17 mei 2021 
Groep B 
Les 16

 

Udo Göebel 
Examengericht proeven 
(12 wijnen)

Frank Donker 
Zuid- en Midden- Amerika

24 mei 2021 2e Pinksterdag vrij

     

31 mei 2021 
Groep A 
Les 17

 

Udo Göebel
Afrika

Ibert van der Waal: Noord-Amerika
Job de Swart: Oceanië

7 juni 2021
Groep B 
Les 17

 

Udo Göebel 
Afrika

Ibert van der Waal: Noord-Amerika
Job de Swart: Oceanië

14 juni 2021 
Groep A+B 
Les 18

 

Wijn en Marketing 
Marcel Kerkmeester

P. Klosse 
Wijn en Gastronomie

21 juni 2021 
Groep A+B 
Les 19

 

Drie actuele
masterclasses 
voor BEIDE
GROEPEN

Zaal 1 Natuurwijnen (onder voorbehoud)
Zaal 2 Inkopen en selecteren: Joep Speet 
Zaal 3 Actueel onderwerp: Stan Beurskens

28 juni 2021 

 

(optioneel) Groep A+B

Stan Beurskens
Wijnbouw en vinificatie in de praktijk

 

 

 

 

31 augustus 2021

 

Module examens

Module 4 Ochtend 
Module 1-2-3 Middag

Examendata: maandag 1 maart 2021 en dinsdag 31 augustus 2021

Privacy reglement | Disclaimer | © Wijnacademie